gnome-internet-radio-locator master - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: GNOME Internet Radio Locator for GNOME 3
ro: Localizatorul de stații radio prin internet pentru GNOME 3

en: Locate and listen to Free Internet Radio stations
ro: Localizează și ascultă stații libere de radio pe internet

en: GNOME Internet Radio Locator for GNOME 3 is a Free Software program that allows you to easily locate and listen to Free Internet Radio stations by broadcasters on the Internet with the help of a map.
ro: Localizatorul de stații de radio pe Internet GNOME pentru GNOME 3 este un program liber ce vă permite să localizați cu ușurință cu ajutorul unei hărți și să ascultați stații libere de radio pe internet oferite de emițători prin intermediul internetului.

en: GNOME Internet Radio Locator for GNOME 3 is developed for the GNOME 3 desktop and requires gstreamer 1.0 to be installed for listening to Free Internet Radio stations.
ro: Localizatorul de stații de radio pe Internet GNOME pentru GNOME 3 este dezvoltat pentru desktopul GNOME 3 și necesită gstreamer 1.0 instalat pentru a asculta stații libere de radio pe internet.

en: Enjoy listening to Free Internet Radio stations in GNOME Internet Radio Locator for GNOME 3.
ro: Bucurați-vă de ascultarea stațiilor libere de radio prin internet în GNOME prin intermediul Localizatorului de stații de radio prin internet pentru GNOME 3.

en: Internet Radio Locator
ro: Localizator de stații radio prin Internet

en: Locate Internet Radio Stations
ro: Localizează stații de radio prin Internet

note: Extra keywords that can be used to search for gnome-internet-radio-locator in GNOME Shell and Unity
en: Live;Radio;Program;Station;Locator;
ro: Live;Radio;Program;Station;Locator;Stație;Localizator;

en: Failed to open %s
ro: Eșec la deschiderea %s

en: Added
ro: Adăugat

en:  in
ro:  în

note: The Stations dialog
en: New Internet Radio Station
ro: Stație nouă de radio prin internet

en: _Save
ro: _Salvează

en: Station name
ro: Numele stației

en: Bandwidth
ro: Lățime de bandă

en: City name
ro: Numele orașului

en: http://uri-to-stream/
ro: http://uri-de-difuzat/

en: Description
ro: Descriere

en: http://uri-to-website/
ro: http://uri-către-sit-web/

en: Failed to open %s.  Please install it.
ro: Eșec la deschiderea %s.  Instalați-l.

en: Online
ro: Conectat

en: WNYC 93.9 FM and AM 820 are New York's flagship public radio stations, broadcasting the finest programs from NPR, American Public Media, Public Radio International and the BBC World Service, as well as a wide range of award-winning local programming.
ro: WNYC 93.9 FM și 820 AM sunt stațiile publice de radio din New York, transmițând cele mai bune programe din NPR, American Public Media, Public Radio International și BBC World Service, deasemenea și o gamă variată de programare locală demnă de premii.

note: printf("Archiving program at %s\n", archive);
en: Recording from %s in %s to %s
ro: Înregistrare de la %s în %s la %s

en: An error happened trying to play %s
    Either the file doesn't exist, or you don't have a player for it.
ro: S-a produs o eroare la încercarea de redare a %s
    Fie fișierul nu există, sau nu aveți un player pentru el.

en: An error happened trying to record %s
    Either the file doesn't exist, or you don't have a recorder for it.
ro: S-a produs o eroare la încercarea de înregistrare a %s
    Fie fișierul nu există, sau nu aveți un înregistrator pentru el.

en: Failed to run %s (%i)
ro: Eșec la rularea %s (%i)

en: Failed to open URL: '%s'
    Status code: %i
    Details: %s
ro: Eșec la deschiderea URL-ului: „%s”
    Cod de stare: %i
    Detalii: %s

en: Failed to open URL: '%s'
    Details: %s
ro: Eșec la deschiderea URL-ului: „%s”
    Detalii: %s

en: New Internet Radio Station
ro: Stație nouă de radio prin Internet

en: Search Internet Radio Station
ro: Caută stație de radio prin Internet

en: Search by city or drag/click on the zoomable map to listen to a radio broadcast
ro: Căutați după oraș sau trageți/apăsați clic pe harta focusabilă pentru a asculta o difuzare radio

en: Previous Internet Radio Station
ro: Precedenta stație de radio prin Internet

en: Search
ro: Caută

en: Search Internet Radio Station
ro: Caută stație de radio prin Internet

en: Prev
ro: Precedenta

en: Prev Internet Radio Station
ro: Precedenta stație de radio prin Internet

en: Stations
ro: Stații

en: Next
ro: Următoarea

en: Next Internet Radio Station
ro: Următoarea stație de radio prin Internet

en: About Station
ro: Despre stație

en: About Program
ro: Despre program

note: give it the title
en: GNOME Internet Radio Locator
ro: Localizator de stații radio prin Internet GNOME

en: Nothing
ro: Nimic

en: New
ro: Nou

en: Stop
ro: Oprește

en: Zoom In
ro: Apropie

en: Zoom Out
ro: Depărtează

en: Markers
ro: Marcator

en: Exit
ro: Ieșire
